Портал філолога

///
Меню
Web-квести
Онлайн-тести
Презентації

Весілля — одна з найвеличніших форм народної драми, в якій відбилися мораль і світогляд, родинні та суспільні стосунки українського народу на кожному етапі його розвитку, його поетичні уявлення та артистичні здібності. 

Весілля справляли восени, після закінчення польових робіт, але традиційно тільки до середини жовтня — до православного свята Покрови Пресвятої Богородиці (14 жовтня). У народі навіть з'явилося прислів'я: «Іде Покрова, реве дівка, як корова». Це означало, якщо дівчину не «віддали» до свята, то заміж вона вийде не раніше наступної осені. Також традиційно весілля відбувалося у неділю (у деяких регіонах святкування продовжувалося ще весь наступний тиждень).

У традиційному весіллі обряди поєднувалися з драматичними дійствами, пісенними й розмовними партіями, музикою, ігрищами. У різних регіонах України весілля мало свої відмінності, але основні елементи драматичного дійства були однаковими. Як драматичний твір весілля мало постійний склад дійових осіб: молоді, їх батьки, дружки та бояри, гості (челядь). У селах завзкди були знавці весільного обряду, які спрямовували хід дійства, хоча кожний учасник і сам обов'язково мав знати, що і коли говорити, співати, робити. Причому весільний обряд починався набагато раніше і закінчувався пізніше власне свята. Молода, поки ще знаходилась удома, мала сумувати і плакати за домівкою, за батьками, в такий спосіб вона зиявляла їм вдячність і повагу, але у хаті молодого після весілля вона мала бути веселою, виявляти радість і задоволення, щоб не розгнівати свекруху зі свекром. Батьки молодих на святі мали виказувати пошану до гостей, любов і піклування про молодих, а мати молодої мала ходити зажурена, щоб не подумали, що вона рада позбутися доньки. Бояри — нежонаті хлопці — мали підтримувати молодого, а старший боярин разом із сватами розпоряджався на весіллі. Дружки вбирали молоду до вінця, ходили з нею запрошувати гостей на весілля, знімали з неї вінок під час обряду покриття. Свахи з обох родів плели вінки, ліпили коровай, співали. 
Завдання: Внесіть до галереї картини відомих українських художників, на яких зображено обряд українського весілля. 

Федір Кричевський "Наречена".1919 р.

Константин Трутовський "Викуп". 1881 р.

Константин Трутовський "Відмова нареченому". 1882 р.

Тетяна Яблонська "Весілля". 1963р.

Микола Пимоненко "Засватали".1896р.

Василь Васильєв "Прибирання нареченої". 

Микола Трутівський "Викуп нареченої".1908р.

Микола Пимоненко "Свати". 1882р.

Питання 1: На скільки циклів (будьте уважні, не етапів або частин, а циклів) умовно поділяється традиційний український обряд весілля?

Для того, щоб перейти до другого питання впишіть правильну відповідь словами (з великої літери, українською мовою, у Н.в.), натисніть кнопку «Перевірити» та (в разі правильної відповіді) перейдіть за веб-посиланням до наступного питання.

Вхід на сайт
Годинник
Корисні посилання
Крилаті вислови
Календар

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz